S Koubasketem za pohádkou

Publikováno dne 19. 4, 2016

BK ARMEX Děčín s Koubasketem a Statutárním městem Děčín chystá na sobotu 30. dubna velkou charitativní akci pro Koubasket. Konat se bude na Smetanově nábřeží v Děčíně.

Jaký bude program akce? Od 14 do 17 hodin si budete moci projít 1. Válečníkovu pohádkovou cestu, jejíž start
i konec bude na Smetanově nábřeží, trasa bude dlouhá cca 1,5 km a lze ji projít i s kočárkem či na odrážedlech.

Vstupné pro děti je 100 Kč, doprovod může zaplatit libovolnou částku. Celý výtěžek ze vstupného jde na Honzíka Černého, o němž budeme ještě informovat v další části článku. Na konci cesty dostane každé dítě buřta k opečení a v průběhu cesty se může těšit na drobné občerstvení (start poslední skupiny je stanoven na 16:15). Kromě toho každý účastník na závěr cesty obdrží unikátní placku Koubasketu (ostatní si ji budou moci v průběhu odpoledne zakoupit přímo na místě konání akce).

Jaký bude další časový harmonogram a na co se můžete v průběhu odpoledne těšit?
Časový harmonogram:
15:00 - zapálení malých ohňů na opékání - pruty půjčíme za vratnou zálohu 20 Kč
16:00 - Autogramiáda basketbalistů BK ARMEX Děčín a Sabiny Křovákové
17:00 - běh dětí + závod na odrážedlech, taneční vystoupení, vystoupení šermířů, soutěž o půjčení automobilu Chevrolet Camaro
18:00 - oznámení výsledku sbírky, zápálení velkého čarodějnického ohně
18:30 - Sabina Křováková s kapelou – koncert

Co vás v průběhu celého odpoledne čeká a nemine:
Prodejní charitativní stánek Koubasketu
Rytíři a jejich představení
Kolotoče a velký skákací hrad
Ukázka hasičských aut
Vystoupení roztleskávaček Northern Girls Cheerleaders

Kdo je Honzík Černý, na nějž půjde kompletní výtěžek ze vstupného na tuto akci?

Jeníčkův příchod na svět nebyl vůbec jednoduchý. Kvůli komplikovanému porodu byl dlouho bez kyslíku a následkem toho došlo ke krvácení do mozku. Jeníček se narodil s prvním APGAR skóre 0, ale už během prvních minut života se ukázal jako zarputilý VÁLEČNÍK. S pomocí doktorů začal znovu dýchat a statečně zápolil dál. Zvládl první infekce i otok mozku, ale následkem toho se u něj rozvinula dětská mozková obrana (DMO) a porucha sluchu.

Jeníček ale bojuje dál s odhodláním, úsměvem a nezdolným optimismem. V podstatě od narození cvičí Vojtovu
metodu. Absolvoval už jedenáctery lázně (nejraději má Janské lázně a Teplice). Ve čtyřech letech přešel na cvičební metodu Bobath koncept a balanční cviky. Ve dvou letech začal lézt po čtyřech a okolo třetího roku se poprvé postavil v chodítku. Letos v únoru absolvoval operaci obou nožiček, která mu má zlepšit chůzi a ochránit kyčel. V současné době se po pooperační rehabilitaci opět vrátil k chodítku. V budoucnu ho čeká učení se chůze o dvou berlích a později možná i s berlí jednou. Vybrané peníze poputují na jeho rehabilitaci.

Kdo by chtěl přispět a třeba ví, že se nemůže této akce zúčastnit, tak může poslat jakoukoliv částku na
transparentní účet číslo: 2800405769/2010 a do poznámky při platbě přidat pro Jeníčka. Děkujeme! Pro daňové potřeby vydáme daňový doklad čivyrobíme darovací smlouvu.

Další informace o akci a aktulizované informace najdete ve facebookové pozvánce ZDE.